1%   TWOJEGO   PODATKU   DLA   NAS   JESTEŚMY   ORGANIZACJĄ   POŻYTKU   PUBLICZNEGO
 

Zastępczy Dom Rodzinny "Nasz Dom":

 

Hostel - zastępczy dom rodzinny powstał w 1995 roku i od tej pory działa nieprzerwanie dając schronienie trzynastu osobom niepełnosprawnym intelektualnie.

       Razem tworzą wielopokoleniową rodzinę. Najmłodszy mieszkaniec hostelu (lat 20) jeszcze uczy się w szkole zawodowej. Najstarsza mieszkanka (lat 56) uczęszcza do ŚDS przy ul. Lodowej. Pozostali mieszkańcy w godzinach dopołudniowych uczestniczą w zajęciach w WTZ.

     Po zajęciach wracają do hostelu, gdzie prowadzą normalne życie w ciepłej, domowej atmosferze. Wszelkie prace domowe wykonują w miarę możliwości sami przy niewielkiej pomocy asystentek. Jak przystało na rodzinę młodsi opiekują się starszymi, sprawniejsi pomagają mniej sprawnym. Istotne jest aby każdy mieszkaniec miał swój wkład w życie rodziny i czuł się odpowiedzialny za swój dom. Wolny czas każdy w hostelu spędza tak jak lubi. Mieszkańcy posiadają własne, jednoosobowe pokoje, urządzone według upodobań właścicieli, często zgodnie z zainteresowaniami. Mieszkańcy lubią w nich przebywać, jednak większość czasu spędzają w grupach w salonie przy telewizorze, w ogrodzie, przed komputerem, słuchając muzyki, rysując czy po prostu rozmawiając.
Dom jest otwarty i gościnny. Niemal każdego dnia można tu spotkać rodziny, przyjaciół, wolontariuszy czy praktykantki z poznańskich szkół policealnych i uczelni. Bardzo lubianą formą spędzania czasu wolnego są wycieczki po Poznaniu i okolicy, wypoczynek na Dębinie, zwiedzanie placówek kulturalnych. dzięki temu mieszkańcy mają możliwość ciągłego rozwijania się i integracji społecznej.

#######################################################################

Ze względu na specyfikę placówki kandydat do hostelu musi spełniać określone warunki.
Pierwszeństwo mają osoby które utraciły z różnych przyczyn oparcie w rodzinie i sieroty. W hostelu nie mogą zamieszkać osoby agresywne, konfliktowe, wymagające opieki pielęgniarskiej czy też z dysfunkcjami ruchu lub wzroku. Ideą hostelu jest utrzymanie najdłużej jak to możliwe samodzielności i funkcjonowanie w oparciu o własne możliwości.

#######################################################################

Zastępczy Dom Rodzinny "Hostel"

 

                            Adres:                                                 Telefon:                                   Email:

            Ul. Chmielna 6          tel./fax.  618 350 090         psouu@post.pl

            61-464 Poznań         tel. kom. 665 333 964

 

 

Kierownik:

Alina Stalińska

 

 

 

Copyright 2007 elis22@wp.pl